College van Bestuur
Frederieke Damme benoemd tot lid van het College van Bestuur

Over Frederieke Damme
Frederieke Damme brengt ruime ervaring mee in bestuurlijke functies. Die heeft ze opgedaan na haar studie Juridische Bestuurswetenschappen aan de Rijksuniversiteit Groningen. Zo is ze op dit moment nog werkzaam als procureur-generaal bij het Openbaar Ministerie. Daarvoor was ze plaatsvervangend directeur-generaal bij het RIVM, werkte ze onder meer als directeur Bedrijfsvoering bij het Ministerie van Financiën en als directeur van het Centrum voor Kennis en Communicatie van de Belastingdienst. Frederieke is bekend met brede bedrijfsvoering, bijvoorbeeld Financiën en Control, Informatievoorziening en Digitalisering, HR en Leren en Ontwikkelen.

Nieuwsgierigheid gewekt
Frederieke heeft veel zin in deze nieuwe stap. “Na 33 jaar voor de (rijks)overheid te hebben gewerkt, ben ik toe aan een andere bestuurlijke omgeving. Het hoger onderwijs heeft mijn nieuwsgierigheid gewekt. Het hbo speelt een grote rol als aanjager van veranderingen in de samenleving. Graag draag ik bij aan de maatschappelijke impact die de HAN met onderwijs, onderzoek en het werkveld nastreeft. Impact in de regio Arnhem-Nijmegen, waar ik woon, en misschien nog wel belangrijker: in het leven van veelal jonge mensen.”
De verantwoordelijkheid voor de ontwikkeling van mensen vindt Frederieke een van de meest interessante aspecten van haar werk van de afgelopen 20 jaar. Een link met het onderwijs heeft ze ook: “Die is er met de paplepel ingegoten, met ouders die allebei in het onderwijs werkzaam waren. Ik kijk ernaar uit de HAN, mijn nieuwe collega’s en de studenten te leren kennen.”
De juiste persoon voor deze functie
Peter van Laarhoven, voorzitter van de Raad van Toezicht, zegt over Frederieke’s aanstelling: “De indrukwekkende loopbaan van Frederieke, haar bestuurlijke ervaring in complexe organisatie en haar stevige en enthousiaste persoonlijkheid maken haar de juiste persoon voor deze functie. Wij hebben het vertrouwen dat ze samen met Rob Verhofstad en Aly Smelt-Medendorp de HAN de komende jaren richting kan geven.”
Waardige opvolger
Ook Rob Verhofstad en Aly Smelt-Medendorp zien uit naar de komst van hun nieuwe collega-bestuurder. “Wij zijn overtuigd dat Frederieke een waardige opvolger is van Yvonne de Haan. Met al haar bestuurlijke ervaring en kennis op de gebieden waar met het afscheid van Yvonne in december een gat valt, vult Frederieke ons goed aan.”
Foto Frederieke Damme: Loes Spruijt- van der Meer
