Back to School

"Het is geweldig om studenten te zien groeien"

Schoolbord met tekst "Back to school"
De zomervakantie zit er (bijna) op. De voorbereidingen voor het nieuwe studiejaar zijn in volle gang. Ben je er al klaar voor? HAN-studenten, -docenten en andere medewerkers zijn al druk in de weer op de campus. Wat zijn hun tips om het jaar goed te beginnen?

Roos Scharten is lerarenopleider Nederlands bij de HAN. Ze geeft les bij de bachelor en master Leraar Nederlands. Ook daarbuiten deelt ze haar kennis, bijvoorbeeld tijdens de minor ‘Lees je rijk’. Hierin leren studenten hoe je lezen kunt bevorderen en hoe je met boeken en teksten betekenisvol taalonderwijs kunt ontwerpen. Daarnaast begeleidt ze studenten bij hun onderzoek. Ook geeft ze de cursus ‘Begeleiden en beoordelen van onderzoek’ aan docenten uit het voortgezet onderwijs en het mbo.

Back to School - Roos Scharten

Wat maakt jouw functie bij de HAN zo leuk?

“Het contact met studenten verveelt nooit. Ik vind het geweldig om hun groei te zien en daar deel van uit te maken. Je ziet studenten steeds meer ontdekken, leren en hun eigen weg vinden. Daarnaast geniet ik ervan dat ik mijn liefde voor taal en onderwijs kan delen tijdens colleges en bij onderzoeksprojecten. Goede leraren opleiden draagt bij aan goed onderwijs voor alle leerlingen. Dat is een belangrijke drijfveer voor mij.”

Welke tip heb je voor studenten en medewerkers voor een goede start?

“Ik heb een volle agenda met allerlei verschillende taken. Om overzicht te houden, zorg ik dat mijn mailbox, agenda en takenlijst op orde zijn. Een paar jaar geleden las ik het boek GRIP. Het geheim van slim werken van Rick Pastoor. Daaruit heb ik veel praktische tips gehaald die ik dagelijks gebruik.”

Hoe gebruik je die tip in je eigen werk?

“Een van de belangrijkste tips die ik nog steeds gebruik: een lege mailbox. Zodra ik een mail heb afgehandeld, verplaats ik die naar het archief. Ik werk niet met submappen. Met de zoekfunctie van mijn mailbox vind ik de mails die ik nodig heb makkelijk terug. Voor een vakantie maak ik mijn inbox helemaal leeg, behalve de zaken die na de vakantie nog aandacht nodig hebben. Zo begin ik na iedere vakantie weer fris. In ieder geval wat mijn mail betreft!”

Wat geeft je na de zomer weer frisse energie?

“In de zomer geniet ik van de rust en vooral van veel buiten zijn. Na een paar weken begint het altijd wel weer te kriebelen. Ik kijk er dan naar uit om collega’s en studenten weer te begroeten en nieuwe studenten te leren kennen.”

Meer tips?

Lees de tip van Hanneke

Hanneke Spoorenberg is docent Bouwkunde bij de Academie Built Environment (ABE) van de HAN.

Back to School - schoolbord met tekst

Lees de tip van Judith

Judith van den Broek is Coördinator Student voor Student bij het HAN Student Support Center.

Back to School - schoolbord met tekst

Lees de tip van Bavo en Mirian

Mirian Nieuwland en Bavo van den Mooter zijn allebei studentpsycholoog.

Back to School - schoolbord met tekst