Kom kennismaken met de opleiding!

HBO-programma Digital marketing met AI

Deelnemers aan de opleiding Digital Marketing met AI erken samen achter hun laptop op de HAN campus Arnhem
Meld je aan
De opleiding start 2 keer per jaar
Meer informatie ...
Adviesgesprek, ASK HAN, Brochure
  • Vraag een adviesgesprek aan
    Stel al je vragen aan een specialist
  • ASK HAN
    We helpen je graag persoonlijk verder
  • Brochure aanvragen
    En bekijk thuis rustig het aanbod
Kom langs
Open Avond, Proefstuderen

De opleiding start22 april 2026 en 11 november 2026

Wil jij als moderne marketeer of ondernemer alles leren wat je nodig hebt; van SEO en SEA tot social media en AI-tools? In deze complete en praktische opleiding bouw je een stevig fundament in digital marketing en leer je hoe je AI slim inzet als versneller van jouw online resultaten. Meld je aan!

In het kort

    Duur20 bijeenkomstenVerspreid over 5 maanden
    Lessen18.30-21.30 uurwoensdagen
    NiveauHbo
    ResultaatCertificaat
    Kosten€ 3695,-
    Als HAN alumnus Business & Communicatie krijg je 10% korting op deze opleiding. Lees hier de voorwaarden.
    inclusief examen en btw-vrij

Voor wie is de opleiding Digital Marketing met AI?

Wil jij leren hoe je als (startende) marketeer, communicatieprofessional of ondernemer succesvol inspeelt op de digitale wereld van vandaag én morgen? De complete praktijkgerichte opleiding Digital Marketing met AI leert je hoe je online zichtbaarheid opbouwt, doelgroepen bereikt én campagnes optimaliseert met slimme tools. Zonder technische voorkennis, maar met veel ruimte om zelf aan de slag te gaan! Ervaring met marketing en/of AI is niet vereist.

Volg een proefcollege Digital Marketing met AI 18 maart

Twijfel je of de opleiding Digital Marketing met AI iets voor je is? Volg dan een proefcollege op 18 maart van 19.30 - 20.30 uur en maak kennis met de opleiding en docenten. Je krijgt een goed beeld van wat je van de opleiding kunt verwachten. Ook is er volop ruimte voor het stellen van je vragen. Het proefcollege vindt plaats via Teams.

Auditorium gevuld met deelnemers tijdens de plenaire sessie tijdens de Masterclass AI van het Business Service Center en OndernemersLab Nijmegen.

Waarom kiezen voor de opleiding Digital Marketing met AI?

  • Complete basis in digitale marketing: Leer hoe SEO, SEA, social media, GA4, e-mailmarketing en AI samenkomen in een sterke online strategie.
  • AI als slimme versneller: Je leert AI praktisch inzetten om marketingprocessen te versnellen en betere resultaten te behalen.
  • Werk aan je eigen online doelen: Je eigen online doelstellingen vormen de rode draad tijdens de opleiding. Wat je leert pas je direct toe.
  • Direct toepasbaar in de praktijk: Alle kennis, tools en inzichten kun je meteen gebruiken in je werk of eigen onderneming.
  • Docenten uit het vakgebied: Bevlogen professionals die dagelijks werken in digital marketing en hun actuele praktijkervaring delen.
  • Flexibel te combineren met werk: Dankzij de hybride opzet is de opleiding goed te combineren met een baan of eigen bedrijf.
  • Sterke prijs-kwaliteitverhouding: Een complete en praktijkgerichte opleiding voor een toegankelijke investering.
  • Je sluit af met een concreet plan: Aan het einde van de opleiding heb je een uitgewerkt plan gericht op jouw online doelstellingen

Wat ga je leren tijdens de opleiding Digital Marketing met AI?

De opleiding Digital Marketing met AI is een complete praktijkopleiding voor starters en junior marketeers die écht grip willen krijgen op online marketing. Je leert SEO, SEA, social media en data combineren met AI-tools om slimmer en efficiënter te werken. Denk aan het automatiseren van analyses, het genereren van content, of het optimaliseren van campagnes. Tijdens de opleiding werk je aan je eigen online doelstellingen, zodat je direct waarde creëert voor je organisatie of onderneming. Dankzij de hybride opzet en praktijkgerichte docenten is de opleiding goed te combineren met je baan.

Wat kun je verwachten?

  • Kritisch denken in een snel veranderend vakgebied
  • De juiste vragen stellen bij digitale marketingvraagstukken
  • Zelfstandig oplossingen formuleren en testen
  • Praktisch toepassen van tools en strategieën in je eigen praktijk
  • Hoe AI je helpt betere content te maken
  • Waar AI advertentiecampagnes slimmer maakt
  • Wanneer je AI gebruikt – en wanneer juist niet

"Erg goede opleiding waarin je toewerkt naar een online marketingplan. Dit plan is vervolgens zeer bruikbaar voor je eigen organisatie. Je wordt goed begeleid en krijgt les van docenten met extreem veel kennis en ervaring binnen het vakgebied."

Programma van de opleiding Digital Marketing met AI

Tijdens de opleiding Digital Marketing met AI staan praktijk en actualiteit centraal. De lessen worden gegeven door ervaren marketingprofessionals die met 1 been in het werkveld staan. Dit betekent: geen droge theorie, maar inzichten en tools die vandaag al relevant zijn. Ook ga je aan de slag met je eigen social media, Google Ads en e-mailmarketing. Je werkt toe naar een eigen operationeel online marketingplan dat scoort!

Modules

De opleiding bestaat uit de volgende 8 modules:

  1. Introductie & Digitale Strategie - 3 bijeenkomsten
  2. Google Analytics (basis) - 3 bijeenkomsten
  3. SEO (basis) - 2 bijeenkomsten
  4. Online Advertising (SEA) (basis) - 3 bijeenkomsten
  5. Social Media (basis) & Contentcreatie met AI - 3 bijeenkomsten
  6. Growth Hacking & Experimenten - 2 bijeenkomsten
  7. E-mailmarketing & Automation - 2 bijeenkomsten
  8. Strategie & Eindpresentatie - 2 bijeenkomsten

Naast deze inhoudelijke bijeenkomsten worden twee consultsessies georganiseerd waarbij de persoonlijke begeleiding centraal staat.

Resultaat: wat levert deze opleiding je op?

  • Je kunt een digitale strategie ontwikkelen
  • Je werkt doelgroepgericht met data
  • Je past SEO correct toe voor betere vindbaarheid
  • Je weet hoe Google Ads werkt en kunt social campagnes opzetten
  • Je kunt content maken met behulp van AI-tools
  • Je weet hoe e-mail marketing werkt en kunt automation flows bouwen
  • Je kent de growth hacking tactiek en kunt hiermee experimenteren
  • Je schrijft en presenteert een digitaal marketingplan waarbij alle bovenstaande onderdelen aan bod komen

Let op: voor het volgen van de opleiding Digital Marketing met AI dien je over een praktijkcase te beschikken: een website of een webshop die al een tijdje actief is. Daarnaast heb je toegang nodig tot het Google Account van de website of webshop. 

Werkwijze

Je komt voor de opleiding Digital Marketing met AI 20 avonden bij elkaar. De lessen vinden wekelijks plaats op woensdagavond van 18.30 tot 21.30 uur. Je kiest voor een opleiding vol afwisseling. De docent linkt theorieën en modellen direct aan de praktijk. Ook ga je zelf aan de slag met je operationeel online marketingplan. Er is volop ruimte voor vragen en discussie.

Kerncompetenties

Tijdens de opleiding Digital Marketing met AI doorloop je het marketingproces van A tot Z. Je gaat aan de slag met kerncompetenties zoals;

1. Doelen en KPI’s formuleren

Duidelijk vaststellen wat succes betekent en hoe dit meetbaar wordt gemaakt.

2. Strategische keuzes maken

Prioriteiten bepalen en de juiste taken en kanalen selecteren die direct bijdragen aan de gestelde doelen.

3. Basisvaardigheden in digitale kanalen

Inzicht krijgen in de kernprincipes en toepassingen van GA4, SEA, SEO, social media (zoals Meta en TikTok) en e-mailmarketing – en deze effectief kunnen inzetten.

4. AI praktisch toepassen

AI-tools zoals ChatGPT, Gemini en anderen niet alleen begrijpen, maar ook actief gebruiken om werkprocessen te versnellen, content te creëren en analyses te verbeteren.

AI vormt hierbij een rode draad door de hele opleiding.

Maak kennis 

met de docenten

Bart Kampschreur

Docent
foto tbv de website van docent van de post-hbo cursus Social Media

Jorian Damen

Docent
Gastdocent voor de post-hbo opleiding E-commerce A Jorian Damen van Gelukkige Groenten

Carsten de Groot

Docent
ecommerce docent carsten de groot

Romy Karssens

Docent
Open Avond 3 juni 2026
 

Kom kennismaken

Twijfel je of Digital Marketing met AI iets voor jou is? Kom naar de Open Avond op 3 juni 2026 en stel al je vragen aan onze docenten en studenten. Deze opleiding heeft dan het volgende programma:

  • 18:00 - 21:00 uur    Persoonlijk 1-op-1 gesprek met één van onze adviseurs
  • 18:00 - 21:00 uur    Stand op de informatiemarkt 
Bezoekers op de open avond van Commerciële Economie deeltijd aan de HAN.

Verdere informatie

stel je vragen 

Ontvang persoonlijk advies over de opleiding Digital Marketing met AI

Wil je de opleiding Digital Marketing met AI volgen? Heb je nog vragen, voordat je definitief besluit? Vraag een adviesgesprek aan. Tijdens een adviesgesprek kun je je verwachtingen toetsen en bespreken of de opleiding aansluit bij jouw ambities. Het adviesgesprek vindt plaats op een moment dat het jou uitkomt. Bij de HAN, telefonisch of via Teams. Meer weten? Neem via onderstaande links contact op met onze adviseurs.

Tzveta Hristova

Adviseur post-hbo opleidingen Marketing
persoonlijk adviseur post-hbo opleidingen (digitale) marketing Tzveta.

Angelique Slotboom

Adviseur post-hbo opleidingen Marketing & Sales
medewerker post-hbo opleidingen hogeschool arnhem en nijmegen Angelique Slotboom

Testimonial van studenten

  • Simone Wessels

    "...een gesprek volgt en allerlei vaktermen worden jouw kant op geslingerd. En eigenlijk heb je er zelf onvoldoende kaas van gegeten om mee te kunnen praten. Dat is waar de opleiding Digital Marketing met AI (voorheen E-commerce A) om de hoek komt kijken."

Volg ons op social media

Nieuwsgierig?

Trends en toepassingen binnen het werkveld volgen elkaar snel op. Kies voor 1 van de opleidingen om de juiste vaardigheden te leren en het beste van je zelf te laten zien.

Adviesgesprek deelnemer en adviseur post-hbo

Contact

Heb je vragen over deze opleiding? Of kunnen we je helpen met het maken van een keuze? We helpen je graag verder.