Opening studiejaar 2026-2027

Gefeliciteerd! Dit zijn de winnaars van de HAN prijs 2026

De winnaars van de HAN Prijzen 2026 - Gefeliciteerd!
Op een onverwacht moment zie je een e-mail in je mailbox. Je opent hem en leest dat je bent genomineerd voor een HAN Prijs. Elk jaar overkomt dit een aantal studenten, docenten, onderzoekers en ondersteuners bij de HAN. Tijdens de opening van het nieuwe studiejaar worden de winnaars bekend gemaakt. Dit zijn de winnaars van 2026!

Winnaar in de categorie ‘Onderzoeker’

Minke Nieuwboer, lector bij het lectoraat Wijkverpleging en actief bij het kenniscentrum Duurzame Zorg is werkzaam bij de academie Gezondheid en Vitaliteit. Ze heeft dit jaar de prijs in de categorie ‘Onderzoeker' gewonnen. De jury sprak van mooie waardering vanuit alle hoeken van de HAN. “Collega’s, studenten, iedereen spreekt met lof. Een bevlogen onderzoeker en grote inspirator, die tegelijkertijd heel bescheiden is. Minke heeft een blijvende onderzoeks- en kennisinfrastructuur opgebouwd die wijkverpleging en de HAN ten goede zal komen.”

Minke Nieuwboer
 

Hoe hoorde je over je nominatie?

Een collega zei: “Kijk in je mail!”. Toen vond ik het bericht.  Dt was heel grappig, want al mijn teamleden wisten ervan. Zij hebben achter mijn rug om de nominatie ingediend. Ik voelde me erg vereerd.

Hoe maak je het verschil in je werk?

Ik vind het belangrijk dat het onderzoek dat wij uitvoeren echt aansluit bij wat de praktijk nodig heeft. Daarom investeer ik in contacten met de praktijkpartners in de wijkverpleging. Studenten sluiten vaak aan door mee te doen bij het onderzoek. Daarom werk ik ook graag samen met mijn collega’s van de academies Mens en Maatschappij en Paramedische Studies. Dat doet de praktijk ook! Ik heb veel vertrouwen in hoe de collega’s van het lectoraat aan de diverse projecten werken. We komen tot mooie resultaten en halen steeds nieuwe onderzoeksubsidies binnen. Daardoor is ons team stevig en stabiel. Uiteindelijk word ik in mijn werk gedreven door de cliënten thuis, die erop vertrouwen dat ze in kwetsbare situaties de beste wijkverpleegkundige zorg kunnen ontvangen.

Winnaar HAN-prijs Onderzoeker - Minke Nieuwboer

Wat zijn je plannen voor dit studiejaar?

We hebben in de zomer 4 nieuwe subsidies gekregen bij het lectoraat. Die gaan in het najaar starten en dat vergt de nodige voorbereiding. En omdat ik per 1 februari 2027 met pensioen ga, zal ik de komende maanden ook het werk gaan overdragen. Dat is wel een raar idee.

Later meer over de andere winnaars!

Opening studiejaar 2026-2027
 

Teruglezen

Studenten groeien, organisaties groeien, de regio groeit, en Nederland groeit. Dat kan alleen door dat samen te doen. In goede tijden, en in uitdagende tijden. Dat geldt ook voor de HAN. “In uitdagende tijden, zoals nu, zitten we niet bij de pakken neer. Juist dan is optimisme onze opdracht,” schetst Rob Verhofstad.

Aly Smelt, lid van het College van Bestuur, trapt het studiejaar 2026-2027 af in het mooie Musis te Arnhem. In de volle zaal met medewerkers, studenten en vertegenwoordigers van onze partners in de regio nemen minister-president Rob Jetten en collegevoorzitter Rob Verhofstad vervolgens het woord.

Ook De HAN prijzen werden uitgereikt tijdens de opening van het studiejaar. Meer weten over de opening, je leest het hier terug.

Minister-president Rob Jetten sprekend bij opening studiejaar