Promotieonderzoek

Versterken positie van vluchtelingjongeren

Kinderen en hun leefomgeving

Vluchtelingenjongeren worden vaak basisrechten en voorzieningen ontzien vanwege structurele financiële, juridische en maatschappelijke beperkingen. Dit project onderzoekt hoe internationale sociaal werkers allianties kunnen opbouwen met vluchtelingenjongeren, zodat zij hun positie versterken.

Snelle info

Startdatum:

April 2025

Looptijd:

5 jaar

Promovenda:

Aniek Santema

Sociaal werkers spelen een cruciale rol in de ondersteuning van vluchtelingenjongeren. Dit onderzoek gebruikt een intersectionele invalshoek om de diverse en gedeelde ervaringen van vluchtelingenjongeren te begrijpen. Het doel is bij te dragen aan de kwaliteit van internationaal sociaal werk met vluchtelingenjongeren. In het onderzoek wordt gebruik gemaakt van etnografische en participatieve onderzoeksmethoden, gericht op het perspectief van jongeren in Griekenland en Nederland.

AFEM_studenten-buiten-plein-arnhem-0314_2023
Over het lectoraat
 

Werkzame Factoren in de Jeugd- en Opvoedhulp

Dit onderzoek wordt uitgevoerd binnen het lectoraat Werkzame Factoren in de Jeugd- en Opvoedhulp. Professionals in de jeugdzorg werken elke dag opnieuw met zeer verschillende mensen. Hoe realiseer je dan een goede en dus effectieve samenwerkingsrelatie? En hoe zorg je dat deze goed blijft? Het Lectoraat Werkzame Factoren in Jeugd- en Opvoedhulp focust op samenwerkingsvraagstukken in jeugd- en opvoedhulp.  

in park die hand van ouder vasthoudt