Dit is je studie
In de Engelstalige mastertrack Molecular Life Sciences leer je onderzoek toepassen voor de ontwikkeling van producten in de farmaceutische industrie of biotechnologie. Hiervoor ontwikkel je zowel je wetenschappelijke vaardigheden als je competenties in het opzetten en managen van projecten.

De opbouw van je studie
De voltijd master Applied Molecular Sciences duurt 2 jaar. Je hebt 1 dag per week les en af en toe een paar opeenvolgende dagen. Verder leer je op je stageplek en werk je zelfstandig aan je opdrachten. Je loopt 3 dagen per week stage bij een bedrijf of toepassingsgerichte onderzoeksinstelling. In het laatste half jaar van je studie werk je fulltime op je stageplek en doe je je afstudeerproject. De totale studiebelasting is 120 EC's.

Programma
Het programma bestaat uit 6 modules. Er zijn 3 theoriemodules en 3 modules voer je in de beroepspraktijk in de R&D in life sciences uit. Heb je al veel werkervaring? Mogelijk kan je dan de modules gerelateerd aan je werkplek makkelijker doorlopen. Bespreek het in een adviesgesprek.
Stageplaats
Aanvullende info
Stijn Wijkstra
"Drie dagen in de week loop ik stage bij het RIVM waar ik onderzoek doe naar dragerschap van de bacterie Streptococcus pneumoniae. Wij proberen met moleculaire methoden de bacterie te ontdekken in speeksel, dit is nog nooit gedaan bij de leeftijdsgroep waar ik onderzoek in doe."
"Het leuke van deze opleiding vind ik de diverse onderwerpen en het feit dat ik meekrijg hoe onderzoek in het algemeen werkt, dit heb ik nauwelijks bij mijn bachelor gehad. Ik heb ook geleerd hoe je projecten opzet, iets wat ik later veel mag gaan doen waarschijnlijk."
"Het combineren van studie en stage is voor mij een zeer goede combo, ik zag het niet zitten om vijf dagen per week college te hebben maar had wel zin om door te studeren."

Jouw toekomst als Master of Science
