De kwaliteit van het sedimentonderzoek laat veel te wensen over. Het ontbreekt aan uitgebreide scholing en nascholing. Sedimentonderzoek is hierdoor het stiefkind van de laboratoriumdiagnostiek. Wil je hier iets aan doen? Volg dan de studiedag Morfologie van het Urinesediment.
Je bent arts in opleiding, doktersassistent of laborant. Je beschikt over basiskennis van onderzoek van het urinesediment, maar je hebt behoefte aan een uitgebreidere (na)scholing. Om bijvoorbeeld ook de diagnostiek van de hematurie goed te beheersen. Zoek je praktische tips en een mogelijkeid om zelf te oefenen? Dan is de studiedag Morfologie van het Urinesediment iets voor jou.
Programma Morfologie van het Urinesediment
Deze studiedag heeft een praktische insteek. Je leert uitgebreid over het moeilijkste onderdeel van het sedimentonderzoek: de diagnostiek van de hematurie. Daarna oefen je met 'levensechte' video-opnamen. Ook beoordeel je zelf representatieve urinesedimenten onder de microscoop.
Deze onderwerpen komen aan bod:
Indicaties voor sedimentonderzoek
Bereiden van het urinesediment: tips en trucs
Instellen van de microscoop: gebruik van het polarisatiefilter (praktijk)
Diacursus het urinesediment
Hematurie: oorzaken en diagnostiek
Videocursus hematurie: morfologie van erytrocyten en cilinders (praktijk)
Zelf urinesedimenten bekijken
Afsluiting met een quiz (praktijk)
Stel je vragen
Ontvang persoonlijk advies over Morfologie van het Urinesediment
Wil je de cursus Morfologie van het Urinesediment volgen? Heb je nog vragen, voordat je definitief besluit? Vraag een adviesgesprek aan of mail ons. Tijdens een adviesgesprek kun je je verwachtingen toetsen en bespreken of de cursus aansluit bij jouw ambities. Het adviesgesprek vindt plaats op een moment dat het jou uitkomt. Bij de HAN, telefonisch of via Teams. Neem via onderstaande links contact op met onze adviseurs, of mail ons op cursus.atbc@han.nl.
Ben je enthousiast? Meld je dan aan via de roze button boven aan de pagina. We adviseren je om je uiterlijk 3 weken voor de startdatum aan te melden voor een soepele start.
We beslissen uiterlijk 3 weken van te voren of de cursus kan gaan starten in verband met het aantal aanmeldingen.
Zodra je aanmelding compleet is, ontvang je een definitieve bevestiging per e-mail. Vanaf dat moment is je inschrijving officieel.
De studiedag Morfologie van het Urinesediment is een afwisselende en praktijkgerichte studiedag. Het bestuderen van praktijkcases en het bespreken ervan met deskundige begeleiders staat voorop. Er is plaats voor maximaal 18 deelnemers.
Je ontvangt een cursusmap met lesstof.
Er vindt na afloop van de studiedag geen toetsing plaats. Je ontvangt een Bewijs van Deelname.
Deze studiedag is geaccrediteerd door de Nederlandse Vereniging van bioMedisch Laboratoriummedewerkers (NVML) met 12 UEC en door de Nederlandse Vereniging voor Klinische Chemie en Laboratoriumgeneeskunde (NVKC).
Jouw kennis over het urinesedimentsonderzoek is up-to-date. Je weet meer over de diagnostiek van de hematurie. Je hebt geoefend en kent de tips en trucs voor het onderzoeken en beoordelen van urinesedimenten.
Cursuskosten
Bovenaan deze pagina vind je de kosten voor deze cursus.
Termijnen
Het is mogelijk om de cursuskosten in één keer of in drie termijnen te (laten) betalen.
Bij betaling in termijnen brengen wij €24,00 administratiekosten in rekening.
Cursuskosten laten betalen door je werkgever
Ook voor een werkgever is het heel interessant om een werknemer te laten studeren. Het is een investering, maar werkgevers krijgen er veel voor terug:
Verbinding met de kennis van HAN - Bedrijven en organisaties 'leren mee met jou'. Je neemt casussen en/of aandachtspunten uit de praktijk mee naar de cursus.
Gemotiveerde mensen – Starten met een cursus is een bewuste keuze. Mensen die hiervoor kiezen zijn vaak zeer gemotiveerd en bereid om een stap extra te zetten.
Ontwikkeling huidig personeel – Je brengt inzichten van de cursus mee terug naar je werkplek. Dit zet veel in beweging: collega's gaan mee in deze ontwikkeling; het spillover effect.
Goed werkgeverschap - Structureel investeren in medewerkers is een teken van goed werkgeverschap.
Maatwerk is mogelijk bij deze cursus. Neem contact met ons op om opties voor een incompany-traject te bespreken! Mail naar: cursus.atbc@han.nl
Nieuwsgierig naar andere cursussen?
Met de HAN geef je jouw carrière een positieve impuls en kun je verder groeien in jouw vakgebied. Bekijk het uitgebreide aanbod op het gebied van Life Sciences & Chemie, variërend van een enkele studiedag of meerdaagse (post hbo-)cursussen.