HUBRIS-project
Christine de Vries werkt mee aan het HUBRIS onderzoek

Passagierservaring onderzocht in rijsimulator
Om op wetenschappelijke wijze vast te stellen hoe passagiers de nieuwe algoritmes waarderen, namen de afgelopen periode een groot aantal testpersonen plaats in een rijsimulator. Ook Christine de Vries, directeur van HAN Academie Engineering en Automotive, deed mee aan het onderzoek.
Als passagier nam zij plaats in de HUBRIS-rijsimulator, een omgebouwde Volvo XC90. Met een VR-bril op werd zij virtueel rondgereden over de A50 in een autonome Volvo. Een motion platform onder de passagiersstoel zorgde daarbij voor een realistische rijervaring. Na afloop van de rit werd zij geïnterviewd over haar ervaringen.

Versnelling van maatschappelijke inbedding
Binnen het HUBRIS-project wordt onderzoeksdata verzameld van ruim zestig testpersonen. Daarbij worden onder meer oogbewegingen (eye tracking) en huidgeleiding (skin conductance) gemeten. Daarnaast wordt kwalitatieve data verzameld via een feedbackdevice, een vragenlijst en interviews.
Het uiteindelijke doel van het project is de ontwikkeling van open en geaccepteerde technologie om maatschappelijke inbedding te versnellen.

