Zorg voor later

Het project 'Een zorg voor later' onderzoekt welke vaardigheden zorgprofessionals straks nodig hebben in de gehandicaptenzorg. Met deze kennis ontwikkelt de HAN trainingen voor de zorg van morgen.
Aanleiding
De gehandicaptenzorg verandert snel. Zorgvragen worden complexer, het personeelstekort groeit en er is minder geld beschikbaar. Professionals werken steeds vaker samen met familie, vrienden en het netwerk van cliënten. Dit vraagt om nieuwe manieren van zorg organiseren.
Doelstelling
Welke houding en vaardigheden hebben zorgprofessionals straks nodig in een veranderend zorglandschap in de gehandicaptenzorg? Die vraag staat centraal in het project. Op basis van de resultaten ontwikkelt de HAN trainingen voor zorg- en onderwijsorganisaties. Zo ondersteunt het project huidige en toekomstige professionals bij het vormgeven van de zorg van morgen.
Samenwerking en financiering
Het onderzoeksproject Zorg voor later ontvangt een RAAK-subsidie en wordt mede gefinancierd door Regieorgaan SIA, onderdeel van de NWO. Het project startte met een creatieve en inspirerende sessie en brengt onderzoekers, professionals en het werkveld samen.
Ethiek van verbinding met Mensen met een Verstandelijke Beperking
Wij doen onderzoek naar het verbeteren van een betekenisvolle verbinding met mensen met een verstandelijke beperking en hun naasten. Dit doen we met partijen uit het werkveld. We bekijken vooral hoe normatieve professionalisering van beroepskrachten kan bijdragen aan ondersteuning van deze groep.
