Tech, gezondheid en sport komen samen
HAN aanwezig op Jongerenplein tijdens Vierdaagsefeesten

Techniek, games, sport en bewegen op het Jongerenplein
Op donderdag 23 juli ontdekken jongeren in de tent van de HAN University of Applied Sciences wat exergaming is: gamen en bewegen tegelijk, gecombineerd met de nieuwste technologieën op het gebied van Virtual Reality. Je kan een Health Check doen, of doelpunten scoren bij het N.E.C. penaltydoek.
Daarnaast ontdekken jongeren bij de HAN en bij NXP en Nexperia hun techniektalent in interactieve workshops: soldeer een eigen lichtgevende spinner of maak een fruitbatterij en laat een lamp branden. Voor puzzel en escaperoom liefhebbers is er in LUX de ADHD Escape – De Grote Uitzending van Donders Institute & Radboudumc (vooraf reserveren).
Op de andere dagen biedt het Mariënburgplein een breed programma voor kinderen en jongeren, met onder andere muziek, verhalen, experimenten en workshops. Bekijk het complete programma.
Samenwerking van Nijmeegse organisaties
De programmering op het Mariënburgplein is een samenwerking van de volgende organisaties uit de Lifeport-regio: Radboudumc, Radboud Universiteit, Donders Institute, HAN University of Applied Sciences, Bibliotheek Gelderland Zuid, LUX, Huis van de Nijmeegse Geschiedenis, Regionaal Archief Nijmegen, Gemeente Nijmegen, Gezondrijk Nijmegen, Innovatieplatform Innovate,The Economic Board en bedrijven NXP, Nexperia, MakerCosmos, GreenKarting, Haskoning, Modderkolk en Techoforum.
Samen bieden zij zes dagen op rij een uitgebreid, uniek en gevarieerd programma op het gebied van educatie, onderzoek, cultuur, geschiedenis, sport, techniek en innovaties. Ze stimuleren kinderen en jongeren om te doen, leren, ontdekken en beleven. Daarmee laten zij zien wat Lifeport Regio Arnhem Nijmegen te bieden heeft: innovatie met impact op het gebied van techniek, gezondheid en talentontwikkeling.