Lezing: onderwijs in een gekleurde samenleving

Hoe gaan we als onderwijs om met diversiteit in een gekleurde samenleving? Prof. dr. Orhan Agirdag biedt een scherpe en persoonlijke blik op ons onderwijssysteem. In deze lezing laat hij zien wat écht bijdraagt aan succesvolle scholen: kwaliteit, structuur en cultureel bewust onderwijs.
Prof dr Orhan Agirdag doet onderzoek naar en schrijft over ons onderwijs in een gekleurde samenleving. Hij weet een overtuigende boodschap te brengen over hoe wij als systeem, als organisatie, als professionals omgaan met leerlingen in onze gekleurde samenleving. Zijn boek is ook verslag van een persoonlijke reis in het onderwijs. Zijn analyse overtuigt en hij duwt heilige huisjes in ons onderwijs systeem om. Hij heeft het over het bewust zijn van onze vooroordelen tegenover leerlingen en houdt ons daarmee een spiegel voor.

Inhoud lezing
Sociaaleconomische en culturele diversiteit kunnen perfect samengaan met kwaliteitsvolle scholen waar leerlingen floreren, maar dit gebeurt niet automatisch. Tijdens deze uiteenzetting zal professor Orhan Agirdag (KU Leuven) drie factoren bespreken die bijdragen aan succesvolle scholen:
- instructiekwaliteit;
- een warm-strikte discipline;
- en cultureel responsief onderwijs.
Hij zal zijn stellingen onderbouwen aan de hand van recente wetenschappelijke bevindingen en concrete praktijkvoorbeelden.
Voor wie
Deze lezing is toegankelijk voor alumni en studenten (maar ook voor andere geïnteresseerden) van de Master Pedagogiek.
De toegang is 15 euro; inclusief een lichte maaltijd en een borrel.
Programma
17.30 uur Inloop & lichte maaltijd
18.30 uur Start lezing
20.00 uur Borrel
Aanmelden via de HAN webshop
Over Master Pedagogiek
De Wet Passend Onderwijs en decentralisatie van jeugdzorg. Alleen deze 2 factoren zorgen al voor nieuwe pedagogische en onderwijskundige vraagstukken. Met de Master Pedagogiek onderzoek, ontwikkel en implementeer je duurzame vernieuwing en leg je verbinding tussen management en het primaire proces.
