Waterstofopslag buizen, SEEECE, SEE, GroenvermogenNL, Waterstof, lectoraat Balanced Energy Systems

Op vrijdag 30 januari 2026 vindt de 4e editie plaats van het succesvolle HAN H2 Event. Keynote speaker is Wouter van Betuw, Commercieel Business Developer Waterstof bij de Gasunie / Hynetwork voor de haven van Rotterdam.

Hij vertelt ons over de ontwikkeling en het aanleggen van het Nationaal Waterstofnetwerk. Het netwerk moet vijf industriële clusters met elkaar verbinden, aansluiten op het buitenland en voorzien in locaties voor import en opslag van waterstof. In zijn presentatie start hij vanuit het landelijke plaatje waar na hij steeds verder inzoomt tot aan de concrete situatie van de aanleg die reeds plaats vindt in de haven van Rotterdam.

Kom kennisdelen, ontmoet (nieuwe) mensen en laat je vooral informeren en inspireren tijdens de sessies van jouw keuze!


We kijken ernaar uit om jou te verwelkomen op 30 januari!

Snelle info

Datum en tijd

Locatie
HAN Campus Arnhem
Ruitenberglaan 29
Arnhem

Deelname
Gratis

Programma HAN H2 Event

09.00 - 09.30 uur: Inloop

09.30 - 09.45 uur: Opening

09.45 - 10.30 uur: Keynote door Wouter van Betuw, Commercieel Business Developer Waterstof bij de Gasunie / Hynetwork voor de haven van Rotterdam.

10.40 - 11.10 uur: Presentaties ronde 1 met keuze uit:

  • Huib Blokland, Senior Projectmanager Energy Transition bij TNO. Vanuit de samenwerking in het Groenvermogen  R&D project HyTROS vertelt hij over het meten van gas kwaliteit in waterstof netwerken
  • Dr. Sadegh Seddighi, Lector bij het HAN-lectoraat Balanced Energy Systems, vertelt over de toekomst van energieopslag in zijn Engelstalige presentatie 'The Future of Energy Storage: Batteries and Chemical Carriers'.
  • Arjan Bikkel en Dorus Bertels, respectievelijk Application engineer & Area Sales Manager Bronkhorst Regio Oost en Productmanager Metrology Bronkhorst HQ, delen hun ervaringen over het kalibreren van hun Waterstof Massa flow en vertellen ons ook meer over hun dauwpunt controller rondom een Brandstofcel/Elektrolyser.

11.10 - 11.30 uur: Pauze

11.30 - 12.00: Presentaties ronde 2, met keuze uit:

  • Roel Jansen en Vladislav Kastrov, respectievelijk Docent-Onderzoeker en Stagiair Werktuigbouwkunde bij de HAN, die ons meenemen in een Engelstalige presentatie over het modeleren (CFD) en bemeten van waterstof verpreiding in een ruimte. Titel van de presentatie: 'Beyond the Leak: High-Fidelity CFD Analysis of Hydrogen Transport Phenomena'.
  • Hans Meerman, Docent-Onderzoeker bij de HAN, vertelt in zijn Engelstalige presentatie met als titel "Novel H2 purification method using MOF (Metal Organic Frameworks)" over het gebruik van metaalorganische raamwerken bij de ontvochtiging van H2 door middel van elektrolyse.
  • Nikola Pozderovic, medewerker bij het HAN-lectoraat Balanced Energy Systems en tevens student aan de deeltijd Master Engineering Systems,  vertelt over het project NERA-H2. Door onderzoek, technische expertise en industriële inzichten te combineren, streeft het NERA-H2 consortium ernaar nieuwe normen te stellen voor waterstofaangedreven vaartuigen en zo een duurzamere toekomst voor de maritieme sector te waarborgen. Titel van zijn Engelstalige presentatie: NERA H2: Developing an energy management system for a hydrogen powered inland cruise ship.

12.05 - 12.35 uur: Presentaties ronde 3, met keuze uit:

  • Sjoerd van den Broek, Makbule Melikoglu en Hendrie van Ee, respectievelijk Onderwijsregisseur bij ROC Nijmegen, Projectleider H2 & LLO bij ROC Aventus en Docent Mobiele werktuigen bij ROC Aventus. Sjoerd vertelt over het opstarten en inrichten van het MBO keuzedeel Waterstof K1049 voor meerdere opleidingen en opleidingsteams. Makbule en Hendrie zoomen vervolgens in op de uitvoering en invulling van het dit keuzedeel in de praktijk.
  • Hans Gelten, projectleider en onderzoeker bij het Saxion-lectoraat Duurzame Energie Voorziening, vertelt over zijn groene methanolonderzoek en -opstelling; een door geëvolueerde versie die in samenspraak met onderzoekers van het HAN-lectoraat Balanced Energy Systems is ontwikkeld. De titel van zijn presentatie luidt: Groene methanol als energiedrager en chemische bouwsteen.
  • Chris Huijboom, Projectleider bij het Automotive Centre of Expertise ACE Mobility, neemt ons mee in het project Green SKHy. Een NWE Interreg project de ontwikkeling van de schone waterstofsector tracht te bevorderen door onder meer nieuwe trans-nationale opleidingsprogramma's te ontwikkelen. De titel van zijn presentatie is 'Van item op een EU agenda tot praktisch toepasbare kennis op de werkvloer'.

12.35 - 13.15 uur: Lunch

14.00 - 14.45 uur (optioneel): Excursie naar Hydrogen Lab & Mobility Lab in HAN@Connectr, inclusief H2 demonstrator. 

 

Op deze dag zal beeld- en filmmateriaal gemaakt worden. Door u aan te melden geeft u hier toestemming voor. 

Meld je op uiterlijk 23 januari aan voor het HAN H2 Event!

Klik hier voor het aanmeldformulier.

Vragen? Neem contact met ons op via:

  • themaroute.waterstoftechniek@han.nl