Lectoraat Leren tijdens de Beroepsloopbaan

De meeste mensen houden ervan nieuwe dingen te leren en zichzelf uit te dagen. Maar veel mensen leren liever met hun handen dan met hun hoofd. Ze hebben een hekel aan alles dat met ‘opleiding’ te maken heeft. Toch leren ook deze mensen prachtige dingen. Hoe kunnen we die leerervaringen gebruiken?
Het Lectoraat Leren tijdens de Beroepsloopbaan zoekt manieren om een leven lang ontwikkelen vanzelfsprekend te maken. Op individueel niveau, maar ook in de werkomgeving en het onderwijs. Dat doen we in verschillende vormen van (regionale) samenwerking.
Met behulp van praktijkgericht wetenschappelijk onderzoek willen we dat leven lang ontwikkelen voor iederéén vanzelfsprekend maken. Van peuter- tot pensioensleeftijd. Leervrees omzetten naar leerkracht. Bij mensen, op werkplekken en in de regio. Onze belangrijkste onderzoekslijnen zijn daarbij: slimme mensen, slimme werkplekken en slimme regio.
-
Onderzoek
Ons lectoraat doet wetenschappelijk onderzoek op het gebied van een leven lang ontwikkelen. We staan hierbij met 2 benen in de praktijk. En hebben een enorm spectrum aan denk- en doepartners in de driehoek onderwijs & onderzoek, werkveld en overheid.
-
Onze kennis
Het veelzijdige onderzoek van ons lectoraat resulteert in publicaties, publieke optredens en praktische producten voor de maatschappij.
Lector: Jos Sanders
Hoe maken we van een leven lang ontwikkelen iets vanzelfsprekends voor iedereen? Lector Jos Sanders onderzoekt het met zijn team. Hij zet zijn ruime ervaring in het onderzoek naar duurzame inzetbaarheid graag in.

Associate Lector: Sarah Detaille
Je leven lang bijdragen aan de arbeidsmarkt. Dat maakt je eigen wereld én de wereld om je heen een stuk boeiender. Om mensen duurzaam te laten participeren op de arbeidsmarkt zijn passende human capital instrumenten nodig. Op micro-, meso- en macroniveau.

Ons team
Betrokken bij het lectoraat
Jos Sanders
Lector
Sarah Detaille
Associate Lector
Derk-Jan Nijman
Senior onderzoeker
Karen Engelvaart
Secretaresse
Mechteld Lengkeek
Onderzoeker
Hylco Nijp
Bachelor HRM; onderzoeker en onderwijsverbinder
Stephan Spieker
Ondersteuner
Joost Wanders
Ondersteuner
Betrokkenen bij de lopende projecten
Eghe Osagie
Onderzoeker en hoofddocentMartijn Peters
Onderzoeker
José Cuperus
Hoofddocent
Marije Winkeler
Docent
Haske van Vlokhoven
Onderzoeker
Marloes de Lange
Onderzoeker
Mariëlle Verhoeff
Onderzoeker
Will Bongaerts
Projectmanager
Bouwe Smeding
Opleider/trainer/adviseur
Petra Peeters
Hoofddocent
Marlo Kengen
Hoofddocent
Su Anne van Waes
Beleidsmedewerker
Roos de Boer
Front office medewerker
Andere betrokkenen bij het lectoraat
Claudia Klarenbeek
Skills en EVC adviseur bij Volandis, bouwt het Skills Paspoort voor Vakmensen mét VakmensenAngela Messioui-Zegers
Verzuimcoördinator bij Vodafone Ziggo en promovenda op thema kennisveroudering en ziekteverzuimNico van der Meer
Werkt aan het promotietraject 'Krachtige leerwerkomgeving in de bouwkolom'. Werkzaam als technical manager Benelux bij CPG Nederland.Academie: Organisatie en Ontwikkeling
De academie Organisatie en Ontwikkeling leidt op tot ondernemende, onderzoekende en verbindende professionals. Stuk voor stuk leveren ze een duurzame bijdrage aan goed werk, vitale werknemers en aan economische groei.

Blijf op de hoogte Abonneer je op onze nieuwsbrief
Schrijf je in voor de nieuwsbrief HAN Lectoraat Leren tijdens de Beroepsloopbaan

Blijf op de hoogte Abonneer je op de nieuwsbrief Focus Smart Region
Om impact te kunnen maken op de digitale toekomstbestendigheid in het werkveld en in ons onderwijs, draagt de focus van de HAN op Slim – Smart Region bij aan het samen grenzen verleggen met digitale technologie. Dit gebeurt door het samen leren innoveren, delen van kennis en het creëren van ontmoetingsplekken. Meer informatie hierover op www.han.nl/slim.
