Lectoraat Kunst, Cultuur en Economie

De HAN heeft samen met de gemeente Arnhem en ArtEZ hogeschool voor de kunsten het Lectoraat Kunst, Cultuur en Economie opgezet. Het lectoraat wil de bedrijvigheid binnen de creatieve sector stimuleren en versterken door verbindingen te leggen tussen de creatieve bedrijfstakken en andere delen van het bedrijfsleven.

Ambitieus

Het Lectoraat Kunst, Cultuur en Economie heeft een kenniskring met leden van de HAN en van ArtEZ. Daarnaast wordt samengewerkt met het Lectoraat Modevormgeving bij ArtEZ en het Lectoraat Innovatie in de Private Sector bij de HAN.  In het kader van ARCCI, het Arnhems Centrum voor Innovatie en Creatieve Economie wil dit lectoraat het onderzoek op het terrein van innovatie, vormgeving en creatieve economie in Nederland versterken. ARCCI heeft de ambitie uit te groeien tot een nationaal en internationaal kennis- en onderzoekscentrum op het genoemde terrein. De onderzoeksresultaten worden vertaald naar beleid en beleidsaanbevelingen voor verschillende overheden en andere geïnteresseerde organisaties. Hoewel het lectoraat en het kenniscentrum zich primair richten op de regio Arnhem, beogen ze een bredere (nationale, internationale) werking.

Vierjarig onderzoek

Het lectoraat verzorgt incidenteel colleges over innovatie, strategie en creatieve verdienmodellen. De onderzoeksactiviteiten binnen het lectoraat gaan over innovatie, vormgeving en creatieve economie in bijvoorbeeld ondernemingen en culturele organisaties. Zo is in het najaar van 2008 een 4-jarig onderzoek naar de Nederlandse mode-identiteit in internationaal perspectief begonnen.

Kenniscentrum Ontwikkelen van Excellente Organisaties

De HAN wil als kennispoort een betekenisvolle partij zijn in de brede regio bij het ontwikkelen en uitdragen van nieuwe kennis op het gebied van Supply Chain management, Leiderschap, HRM en Communicatie, en op Innovatie in de private sector en publieke sector.

Lees verder ...