In 2,5 jaar Master of Education

9 februari 2012

Docenten 2e graads die in de bovenbouw les willen gaan geven en in september 2012 starten met 1 van de 4 educatieve HAN-masters Economie, Engels, Nederlands of Wiskunde kunnen in 2,5 jaar tijd hun eerstegraads bevoegdheid en mastertitel op zak hebben.

Bij de start van de educatieve masteropleidingen van de HAN staat vakinhoud centraal. Later in de opleiding krijgt het verrichten van onderzoek meer gewicht. Als afronding komen vakinhoud en onderzoek bij elkaar in een geďntegreerde opdracht: de masterthese. Vanaf september 2012 zijn de educatieve HAN-masters korter van duur doordat studenten al in het 2e jaar beginnen met hun onderzoek en in het 3e jaar geen vakstudieonderdelen meer gepland zijn.

Onderzoek en colleges

Door al in het 2e jaar met het onderzoek te beginnen, lopen onderzoek en colleges samen. Dit kan het onderzoek ten goede komen, aangezien door de wekelijkse colleges de studenten tijdens hun onderzoek met elkaar in contact blijven en zij hun bevindingen en vragen rondom het onderzoek met elkaar kunnen uitwisselen. Dat was voorheen niet het geval, aangezien het onderzoek pas na afronding van de colleges plaatsvond. Met onderzoek naar actuele onderwijsvraagstukken uit de praktijk ontwikkelen de masterstudenten hun visie op leraarschap en bekwaamheid als leraar, weten deze te verbeteren en dragen bij aan innovatie van het onderwijs. Het onderzoek doen zij geheel zelfstandig en verrichten zij in samenwerking met de school waar zij werkzaam zijn.

Langstudeerboete

Nu het mogelijk is in 2,5 jaar tijd af te studeren, worden studenten bij uitloop wegens onvoorziene omstandigheden niet meteen geconfronteerd met de langstudeerboete van de overheid. Deze boete van € 3000 wordt pas (pro rato) 3 jaar na aanvang van de studie geheven.