Studenten vormen organisatie Ondernemer voor de klas-dag
01 februari 2011
Waaruit bestaat de betrokkenheid van HAN-studenten bij de organisatie van de Ondernemer voor de klas-dag? En hoe hebben zij dit ervaren?
Studenten en ondernemerschap
De organisatie van de Ondernemer voor de klas-dag is in handen van studenten van de minor Evenementenmanagement. Mathilde van Wijk, projectleider hierover: "Studenten leren hoe zij een van A tot Z een evenement moeten organiseren in opdracht van een opdrachtgever. Zij zijn bezig met planning, HRM, financiën, bedrijfscommunicatie, pr, sponsoring en logistiek. En zij onderhouden contact met de opdrachtgever (go!) omdat ze dit in opdracht van hen doen. Dat betekent ook: afspraken maken, regelmatig terugkoppelen, afstemmen, go/no go momenten in etc. Zij toetsen als het ware hiermee hun ondernemersvaardigheden."
Studenten organiseren Ondernemer voor de klas-dag
Jeroen Jeurisssen is één van de studenten die dit evenement georganiseerd heeft. Jeroen Jeurissen: "In totaal zaten we met 7 projectleden in een projectgroep. Er zaten verschillende studierichtingen in deze groep. Daarnaast bestond de groep ook nog eens uit 3 studenten van Avans Hogeschool, die hier een externe minor volgen. De samenstellingen van de groep:
- Jeroen Jeurissen: 4de jaars student Commerciële Economie - Avans ´s Hertogenbosch
- Floyd de Beauvesier Watson: 4de jaars student International Business and Languages - Avans ´s Hertogenbosch
- Pieter Kellendonk: 4de jaars student Commerciële Economie - Avans ´s Hertogenbosch.
- Michel Smits: 3de jaars student Commerciële Economie - HAN Nijmegen.
- Mark Janssen Daalen: 4de jaars student Sport Gezondheid en Management - Han Nijmegen.
- Dirk Groenen: 3de jaars student Sport Gezondheid en Management - Han Nijmegen.
- Vivianne van Kempen: 4de jaars Management Economie en Recht - Han Nijmegen.
Studenten aan het woord
Jeroen Jeurissen: "De opdracht is geformuleerd door het CVO van de HAN. Bij het CVO was Mathilde van Wijk onze contactpersoon/opdrachtgever. Zij controleerde het proces en gaf op bepaalde producten feedback. Ook leverde zij ons contactpersonen, waardoor we uiteindelijk ook terecht kwamen bij onze gastspreker Jochem Klijn. V.w.b. het evenement hebben we overigens alles zelf georganiseerd, dat wil zeggen; alle ondernemers en scholen geworven, de locatie, het programma, instructies richting de ondernemers etc. Het was een erg leuk evenement om te organiseren. De dag zelf verliep erg spoedig en bijna alle ondernemers vonden de dag heel erg leuk om mee te maken. Niet voor niets gaven alle ondernemers aan bij een volgende Ondernemer voor de klas-dag weer deel te willen nemen. " Deelnemende scholen waren uiteindelijk:
- Arentheem College Arnhem
- Maaswaal College Wijchen
- Notre Dame Des Anges Ubbergen
- SSGN Nijmegen
- Canisius College Nijmegen
- ROC Nijmegen
- Candea College Nijmegen
Aanpak
Jeroen Jeurissen:"Na overleg met onze tutor Dhr. Havinga en opdrachtgever Mathilde van Wijk zijn we begonnen met het organiseren. We hebben informatie ingezameld om te kijken wat de beste dag was om een dergelijk evenement te organiseren. Dit werd uiteindelijk 10 Januari 2011 (niet direct na de vakantie van scholen en niet kort voor/tijdens een tentamen week). Hierna hebben wij een aantal ondernemers benaderd (Jong MKB, deelnemers dag vorig jaar, nominatie ondernemer van het jaar). deze waren over het algemeen zeer enthousiast waardoor we spoedig op een groot aantal ondernemers zaten. Nadat we de ondernemers hadden benaderd zijn we op zoek gegaan naar middelbare scholen om de ondernemers te plaatsen voor de klas. Dit was het grootste struikelblok, de communicatie verliep stroef en veel scholen waren niet bereid deel te nemen aan deze dag. Uiteindelijk hebben toch 8 scholen meegedaan waarvan 1 ROC en 7 middelbare scholen. Tussendoor hebben we ook een locatie geregeld, er is gekozen voor Droom! Elst ivm lage kosten, goede bereikbaarheid en een mooie locatie om te netwerken. De ondernemers gaven in de evaluatie aan de locatie inclusief faciliteiten uitstekend te vinden, een goede keuze dus achteraf gezien."
Meer weten?
Lees het artikel Belang van sterk ondernemerschap.

Aantal reacties: 0