Compensatorisch toetsen
16 november 2010
Uit de congresbundel van de HANovatie Themadag, thema Docent, student en rendement. Bijdrage van Silvester Draaijer en Thea van Lankveld van de Vrije Universiteit.
Compensatorisch toetsen
Enkele highlights uit het artikel van Thea van Lankveld, Silvester Draaijer (Onderwijscentrum Vrije Universiteit) over Compensatorisch toetsen:
Conjunctieve en compensatorische regelingen
Een examenregeling waarbij studenten verplicht zijn alle onderwijsonderdelen met een voldoende af te sluiten, komt veel voor in het Nederlandse hoger onderwijs. Een dergelijke regeling wordt een conjunctieve regeling genoemd.
Naast conjunctieve regelingen bestaan ook compensatorische regelingen. Bij een compensatorische regeling kunnen studenten de goede resultaten bij het ene onderdeel gebruiken als compensatie bij een onvoldoende voor een ander onderdeel.
In dit artikel zijn op basis van de literatuur de voor- en nadelen van compensatorische examenregelingen op een rijtje gezet.
Het artikel is in zijn geheel gepubliceerd in de Congresbundel die uitgedeeld werd bij de HANovatie Themadag 2010, thema Docent, student en rendement. Lees in bijgaande PDF o.a. :
- De voordelen van compensatie op basis van de theorie
- De praktijk van compensatie
- Nadelen van volledige compensatie
- Gedeeltelijke compensatie

Aantal reacties: 0