3 november 2010
Nederland mag dan zo plat als een dubbeltje zijn, dat neemt niet weg dat ook in ons land talentvolle bergsporters zich doen gelden. Een goed voorbeeld is 3e-jaars HAN-student Fysiotherapie Metten Maas. Zijn sportpassie is boardercross.
Snowboarddiscipline
Terwijl zijn concurrenten in Europa te allen tijde toegang hebben tot verse sneeuw, moet de relaxte boardercrosser zich vaak behelpen met trainen op een borstelbaan. 'Natuurlijk is dat een nadeel', vindt hij, 'maar zo is het nu eenmaal.'
Dat neemt niet weg dat Metten elke mogelijkheid aangrijpt om naar de Alpen te gaan. Samen met een maat pakt hij in de winter regelmatig de auto om de heilige sneeuw op te zoeken. Daar begeeft hij zich tussen de Europese top en neemt hij deel aan wedstrijden boardercross. Dit is een snowboarddiscipline waarbij 4 tot 6 boarders gelijktijdig tegen elkaar strijdend over een uitgezette baan met verschillende obstakels afdalen, met als doel als eerste de finishlijn te bereiken.
Jonkies
Bij de Olympische Spelen is het een van de spectaculairste onderdelen om te zien.
- Valpartijen
- Strakke inhaalacties
- Strijd
- Emotie
- Snelheid
- Behendigheid
'Het is echt een onderdeel dat alles in zich heeft. Je ziet ook dat de ervaren snowboarders dit onderdeel beheersen, terwijl in andere disciplines vaak de jonkies winnen.'
Topsportregeling
Ook deze winter is Metten van plan om weer naar de Alpen te vertrekken. Met een beetje geluk kan hij daar een groot deel van de maand december en januari vertoeven.
'Ik ben een beetje afhankelijk van school. Ik val wel onder die topsportregeling, maar dat heeft vooral betrekking op het verschuiven van toetsen en stagedagen. Ik heb gevraagd of ik 6 weken kan wegblijven, maar of ik er toestemming voor krijg?'
Club van 50
Omdat sponsors dun gezaaid zijn in deze tak van sport, heeft Metten voor zichzelf ‘de Club van 50’ opgericht. Liefhebbers kunnen hem door een bijdrage van € 50,- te doen een handje helpen bij het bedrijven van zijn sport, een mooie sport.